pracownia-kosmetologii.pl  Retinol pomaga w następujących przypadkach:
  • Zmarszczki
  • Trądzik
  • Przebarwienia
  • Starzenie się skóry spowodowane promieniami słonecznymi - foto-
    starzenie
  • Przebarwienia - hiperpigmentacja
  • Ostuda - melasma
  • Rozstępy


Maska retinolowa

Retinol poprzez stymulowanie produkcji komórkowej pod skórą, zwiększa wymianę komórkową i złuszczanie się komórek. Retinol poza tym stymuluje produkcję kolagenu, poprzez złuszczanie skóry usuwa martwe komórki, odblokowuje pory i pomaga zlikwidować blizny po trądziku. Stosuje się go ze względu na zdolność tej substancji do wygładzania zmarszczek i bruzd, jej pozytywny wpływ na zwiększenie nawilżenia i elastyczności skóry, a także wspomaganie procesów samodzielnej odnowy skóry.

Ostatnie odkrycia w dziedzinie dermatologii pozwoliły na opracowanie bardziej trwałych form retinolu, a także zwiększenie jego skuteczności. Retinol jest uznanym przeciwutleniaczem, dzięki któremu skóra staje się mocniejsza i zdrowsza oraz zwiększa się ilość substancji o pozytywnym wpływie na skórę. Retinol stosuje się także w wypadku rogowacenia mieszkowego i trądziku, ze względu na działanie zwiększające złuszczanie się skóry i wspomagające odblokowywanie porów.

Okład retinolowy proponowany jest po zabiegach złuszczania (peelingach lekarskich lub mikrodermabrazji) Pozostawiamy go na skórze 8 godzin. Pozostawia skórę niebywale gładką, liczba zaskórników ulega zmnejszeniu . Skóra jest wyraźnie odmłodzona , rozjaśniona i napięta. Zmarszczki, zarówno mimiczne jak i głębokie stają się mniej widoczne.


pracownia-kosmetologii.pl - rekonstrukcja sutka, wizaż, makijaż permanentny, stylizacja, peelingi medyczne, makijaż, kosmetologia i mikropigmentacja medyczna - Szczecin