pracownia-kosmetologii.pl  Olej arganowy zawiera:
  • Kwasy tłuszczowe Omega 6 chroniące skórę przed utratą ela-
    styczności
  • Kwasy tłuszczowe Omega9 odgrywające istotna rolę w funkcjo-
    nowaniu bariery naskórkowej (kontroluje przeznaskórkową utratę wody)
  • Witaminę E - silny antyoksydant, neutralizujący wolne rodniki
  • Polifenole - naturalne antyoksydanty


Arganowe źródło młodości

Jedną z najbardziej cenionych właściwości oleju arganowego jest jego działanie odmładzające. Wpływ na to ma duża zawartość tokoferolu czyli witaminy E, która chroni nasz organizm przed starzeniem się komórek. Olej chroni także strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi, głównie dzięki zawartych w nim antyoksydantów. Olej arganowy polecany jest właściwie dla każdego rodzaju cery szczególnie dla skóry wrażliwej, suchej, alergicznej a także trądzikowej i dojrzałej. Dzięki jego właściwościom nawilżającym i ujędrniającym, wygładzającym, rewitalizującym, pielęgnacja skóry bardzo skuteczna.

Olej arganowy regeneruje płaszcz hydrolipidowy skóry odżywiając i przeciwdziałając jej odwodnieniu. Wspomaga naturalne mechanizmy obronne skóry. Zwiększa aktywność komórkową przez co niweluje objawy jej przedwczesnego starzenia się i utraty gęstości.


pracownia-kosmetologii.pl - rekonstrukcja sutka, wizaż, makijaż permanentny, stylizacja, peelingi medyczne, makijaż, kosmetologia i mikropigmentacja medyczna - Szczecin